Böjt és Húsvét Gyülekezetünkben – 2023.

Idén is bűnbánati héttel és elcsendesedéssel készültünk arra a közös úrvacsoravételre a gyülekezet közösségében, ami megnyitotta a 2023-as év böjti időszakát.

Böjt második vasárnapján egy Imanapot tartottunk gyülekezetünkért és városunkért. Közösen imádkoztunk a közeli és távoli környezetünkben élő embertársainkért, majd az istentisztelet után imasétára nyílt lehetőség a Belvárosi Nagytemplom árkádos oldalhajói alatt.

Cikk elolvasása facebook-on!

Március 25-én megtartottuk szokásos Nőszövetségi Kézműves délutánunkat, ahol ifjaink is részt vettek szép számmal. A Kézműves Délután jóhangúlatú, közös együtt munkálkodása nemcsak közösségépítő, hanem lehetővé teszi, hogy az elkészített termékekkel megnyíljon a hagyományos Húsvéti Vásár, ami ezután jelen volt gyülekezeti alkalmainkon és intézményeinkben.

Cikk elolvasása facebook-on!

A Húsvét előtti héten Szemlélődő Imaórát tartottunk a lábmosás története kapcsán, jó volt elmélyülni, együtt épülni és tanulni Isten Igéje mellett, és lélekben már készülni a nagyhét eseményeire.

Cikk elolvasása facebook-on!

Virágvasárnap délelőttjén, istentiszteletünkön virágokkal díszítettük fel az úrasztalát, jelezve készen állunk Jézus, a Király érkezésére. Virágvasárnap este pedig Orgonakoncertre vártuk a gyülekezetet és a várost, ahol Bach mellett híres filmzenék keltek életre a zenekar hangszerein keresztül.

Cikk elolvasása facebook-on!

Cikk elolvasása facebook-on! (koncert)

Nagyhéten minden este összegyűltünk a gyülekezet közösségében Isten Igéje mellé bűnbánati alkalmainkon, Nagypéntek este Passiós istentisztelet keretében jártuk végig Jézussal a szenvedés útját.

Cikk elolvasása facebook-on!

Húsvét első napján pedig örömmel voltunk együtt Jézus Feltámadása Ünnepén. Kereszteltünk és négy helyen voltunk úrvacsorai közösségben.

Cikk elolvasása facebook-on!

Húsvét másodnapján folytattuk a hálaadást a gyülekezet közösségében, majd istentisztelet után egy 25 éves házassági megáldásra is sor került.

Cikk elolvasása facebook-on!

Húsvét utáni házi bibliaóránkon a gyülekezet visszajelezhette és elmondhatta hogyan élte meg az idei Húsvét ünnepét. Dicsőség és hála Istennek minden ajándékáért.