Gyülekezeti tábor a Hargitán

Kicsik és nagyok, fiatalok és idősebbek, apák és fiaik, anyák és lányaik, családok és leendő családok indultak útnak a Mezőtúri Református Gyülekezetből augusztus 5-én, hétfő reggel. A cél a Sziklakert Panzió volt Székelyszentkirályon, Erdélyben, a Hargita gyönyörű hegykoszorújában, ami Gyülekezeti Többgenerációs Táborunk idei helyszíne volt. Két éve indult útjára a kezdeményezés, mára a létszám megkétszereződött és mérhetetlen hála van a szívünkben, hogy Isten megáldotta a gyülekezet ilyen típusú együttlétét is.

Onnan indultunk, hogy „nagyobb van itt a templomnál”, és oda érkeztünk, hogy „nagyobb van itt Jónásnál és Salamonnál,” és valóban tapasztaltuk, éltük Jézus hatalmát. Idén a tábor fő gondolatmenete a bocsánat elfogadása és annak továbbadása, a megbocsátás mentén haladt. Életünk e két fontos aspektusával foglalkoztunk áhítatokon, előadásokban, néztünk róla filmet, beszélgettünk róla csoportokban, imasétáltunk egyéniben és imádkoztunk közösen. Hisszük, hogy a csendben és a közösen elmondott imádságok meghallgatásra találtak, a terheink oldódtak, láncaink hulltak, és ennek sokszor bizonyítékai voltak az örömkönnyek. Dicsőítésben emelkedtünk mindennap egyre közelebb nemcsak fizikálisan – a hegyek között – hanem lélekben is Istenhez.

Ebéd után pedig útra keltünk és bebarangoltuk a környéket, voltunk a közeli Jézus Szíve Kilátónál, a Mini Transylvania Parkot is végig sétáltuk, és megcsodáltuk Székelyudvarhely templomait, nevezetességeit, ahol találtunk egy keresztyén fagyizót is. Mindeközben fiataljaink meglátogatták a közeli Zeteváralján zajló Válts Irányt! Ifjúsági Fesztivált, ahol nagyon gyors barátságokat kötöttek és bekapcsolódtak a fesztivál programjába. Utolsó napon mindannyian részt vettünk a fesztivál záró úrvacsorás istentiszteletén, felemelő volt és megtiszteltetés, hogy bekapcsolódhattunk 700 fiatal Istenimádatába.

Mindeközben élveztük Erdély házias ízeit, ismerkedtünk egymással, tágra nyílt szemmel csodáltuk Isten teremtett világát, még a hazafelé sétáló tehéncsordákat is az út mentén. Hazafelé tartva azon is elcsodálkozom, Isten milyen fantasztikus szervező és nagyon örülök, hogy végig előttünk járt. Hála a szolgálóknak, szervezőknek, és minden dicsőség Istené, aki annyiféle módon ki tudja ránk árasztani kegyelmét. Jövőre találkozunk Mátraházán!