Gyülekezeti Tábor a Mátra tetején

Hittantábort már lassan két évtizede, de gyülekezeti tábort idén először szervezett a Mezőtúri Református Egyházközség. Augusztus 8-10-ig voltunk együtt a Galyatetői Ráday Konferencia Házban 21 lelkes gyülekezeti taggal.

Délelőttönként lelkileg töltődtünk az áhítatok, dicsőítés, a tanítás és a csoportos feldolgozás alkalmával. A téma az egyéni csendesség és az ott kapott üzenet gyakorlati megélése volt. Délutánonként és esténként pedig a pihenésé, a kirándulásé és a közös szórakozásé volt a főszerep.

Sokat imádkoztunk együtt és beszélgettünk együtt, túráztunk is egy rövidet, és jártunk a Kékes-tetőn is. Feles sem igaz-t játszottunk, olykor együtt sírtunk, együtt nevettünk… egy lelki közösséggé formálódtunk. Áldott napok voltak a tiszta hegyi levegő, egymás és az Isten közelségében. Jó volt így együtt lenni, tervezzük a folytatást a Mátraházi Konferenciaközpontban.