Vakációs Bibliatábor

Immáron második alkalommal adódott lehetőség arra, hogy az utolsó kicsöngetés után 44 alsós gyermekkel útjára indulhatott a Mezőtúri Református Egyházközség és a Mezőtúri Református Általános Iskola közös projektje, a Vakációs Bibliatábor.

A tábor 2019. június 17-21. között zajlott a Belvárosi Református Gyülekezeti Házban és az Általános Iskola termeiben, illetve udvarán. A tábor idén a Titus Hitéleti Alapítvány „Tetőtől Talpig” címet viselő 5 leckés táboros anyagát vette alapul, melynek központi mondanivalója az volt, hogy mindannyian Isten alkotásai vagyunk! Minden érzékszervünkkel dicsőíthetjük Őt!

A reggel mindig egy közös, mindenkit átmozgató bemelegítő tornával indult, majd a lelkünket kezdtük bemelegíteni a közös énekléssel, amelyet a Református Ifjúsági Zenekar kísért. Ezután következett a központi mondanivalót átadó, vetítéssel egybekötött tanítás, történetmondás, majd a tudást felmérő totó. A történetek feldolgozása csoportokban, hitoktatóink – Csilla néni és Oti néni – segítségével történt játékos formában, sok rajzolással, színezéssel, játékkal.

A délutánok különböző, izgalmasabbnál, izgalmasabb elfoglaltságot tartalmaztak a gyermekek számára. Sütöttek mézes kalácsot, készítettek kerámiát, látogattak könyvtárat, színeztek és ragasztottak, és természetesen sokat fociztak, kosaraztak, játszótereztek.

A szerdai nap egésze egy gyulai kirándulással telt: várat néztünk, kisvonatoztunk megtekintve a város nevezetességeit, fagyiztunk és pancsoltunk. A tábor zárásaként mindenki kapott egy kis ajándékot, illetve az egész hetes totó eredményhirdetésére is sor került.

Gratulálunk a nyerteseknek, köszönjük a tábor mögött álló szervező munkát Csató Szilvia és Molnár Ancsa tanítónéniknek, a segítséget az általános iskola tanítóinak és az ifis segítőinknek. A dicsőség pedig egyedül az élő Istené!