Pünkösd 2021.

Különleges, lélekemelő alkalomnak lehettünk részesei” – mondta az egyik gyülekezeti tagunk az idei pünkösdvasárnapi konfirmációs istentiszteletünkről. Jó volt ezt hallani, és egyetértettünk vele. A megelőző héten minden este összegyűltünk bűnbánati alkalmak keretében, együtt imádkoztunk a Szentlélek ajándékáért és a konfirmandusainkért, akik ezen az ünnepen készültek keresztelkedni és fogadalmat tenni.

A képekre kattintva galéria nyílik

Pünkösdvasárnap 64 konfirmandus fiatal, szüleik és a gyülekezet töltötte meg a Belvárosi Nagytemplomot. Együtt lehettünk tanúi a fiatalok elköteleződésének, együtt álltunk az Úr asztalához Krisztus jelenlétében, és együtt adtunk hálát a bűnbocsánatért, a Lélek kiáradásért. Isten munkájának a megtapasztalása itt még nem ért véget, ugyanis Pünkösdhétfőn is gyarapította a Lélek gyülekezetünket. A négy hónappal ezelőtt elindult felnőtt konfirmandus csoportunk állt Isten és a gyülekezet színe elé: 9 fő részesült felnőtt keresztségben, és tett konfirmációi fogadalmat, illetve még egy gyermekkeresztség is emelte az ünnep fényét. Hálát adunk a nyiladozó emberi szívekért, az Isten melletti döntésekért, és a Lélek gazdag áldásaiért gyülekezetünkben. Istené a dicsőség!