„Igazságodat nem rejtegetem szívem mélyén” (Zsolt 40,11) – Nőszövetségi csendesnap

Augusztus 20-a gyülekezetünkben nem csak az Államalapítás Ünnepe volt. Első alkalommal rendezett csendesnapot a Nőszövetségünk. Sok nőszövetségi csendesnapon, konferencián vettünk már részt, de sajátot még nem szerveztünk. A Mindenható megengedte nekünk, hogy ezt most megtegyük.

A csendesnap a vasárnapi belvárosi istentisztelettel kezdődött, ahol Égerné Tamás Annamária lelkész-vallástanár, a Nőszövetség titkára hirdette Isten Igéjét a samáriai asszony története, valamint a 40. zsoltár 11. verse alapján. Ahogyan egykor a samáriai asszony a Jézussal való találkozás után nem hallgathatta el az örömhírt, hogy megismerte a Messiást, úgy mi, mai asszonyok is hirdetjük szolgálatunkkal, bizonyságtételünkkel: „Valóban Ő a világ Üdvözítője!” (Jn 4,42)

Az istentiszteleten köszönte meg Mihalina László lelkészelnök 18 évi kántori szolgálatát Egervári Zsuzsannának, valamint köszöntötte Éger Ádámot és Égerné Tamás Annamáriát abból az alkalomból, hogy 2007 óta, azaz 10 éve szolgálnak a mezőtúri gyülekezetben.

Istentisztelet után a Gyülekezeti Házban folytatódott a csendesnap, ahol Debreceniné Barancsi Emese tanárnő, a Nőszövetség pénztárosa a reformáció talán kevésbé ismert nagyasszonyairól tartott előadást. Árva Bethlen Kata mellett megismerkedhettünk Pemfflinger Katalin, valamint Zrínyi Kata áldozatos életével. Az előadást kis csoportokban beszéltük át, s kerestünk választ arra a kérdésre, vajon mi mit tanulhatunk ezeknek az asszonyoknak az életéből, s hogyan alkalmazhatjuk azt saját életünkben?

Közös ebéd következett, majd egy bizonyságtételt hallgattunk meg Vassné Nagy Éva testvérünktől. A záró áhitat után közösen vonultunk át a városi ökumenikus kenyéráldó ünnepségre.

Hálásak vagyunk Urunknak, hogy együtt tölthettünk Vele és egymással egy tartalmas napot, s az Igéből, előadásokból és beszélgetésekből mindannyian sokat épülhettünk!

Isten áldja meg Nőszövetségünk áldozatos szolgálatát!