Zsinati Ifjúsági Fórum 2017

2017. április 27-28-án került megrendezésre az idei Zsinati Ifjúsági Fórum, ahol Juhász Réka és Szabó Viktória képviselték egyházmegyénket, illetve iskolánkat. Szabó Viktória írása következik:

A kétnapos rendezvény pénteken kezdődött, a Zsinat székházában várták az ország különböző pontjairól delegált fiatalokat, hogy idén is megvitassuk az aktuális egyházi kérdéseket a fiatalok szemléletéből.

Az érkezés délutánján a kedves szervezők a regisztráció után egy kis büfével kínáltak mindent, ahol alkalmunk nyílt egy rövid ismerkedésre.

Amikor mindenki megérkezett, felmentünk a Zsinati Ülésterembe, ahol Szontágh Szabolcs egy áhítattal kezdte meg a Fórumot. Ezután egy rövid ismertetőt hallgattunk meg a napirenddel kapcsolatban, majd lementünk vacsorázni.

A pénteki nap fénypontja ezután következett. Bányai Sándor élménypedagógus hozott egy csapatépítő játékot számunkra, amire egy óra állt a rendelkezésünkre. Ezalatt kellően összerázódtunk, így az ezt követő buszos városnézésen már mindenki egy kedvelt társaságban folytathatta az estét. Végül átvitt minket a busz a budai kollégiumba, ahol a szállásunk volt. Itt hamar kialakult a rend, hiszen mindenki kimerült volt, azonban a sok élmény ezt nem tette könnyebbé, ezért egy kis beszélgetés után tudtunk végül nyugovóra térni.

Szombaton reggel tömegközlekedéssel visszamentünk a Zsinatra, ahol Katona Viktor egy áhítattal megkezdte a szombati ülésezésünket.

Ezután Balázsfalvi-Ábrám Anna a tréninggel folytatta. Itt hallhattunk arról, hogy miként kell egy programot megszervezni, milyen előkészületekkel és munkával jár.

Ezt követően csoportokba osztottak minket, ahol kaptunk egy kidolgozandó programot. Ezt plakátra kellett vetni, és átbeszélni, ugyanis egy ebéd után mindegyik csapat bemutatta az általa készített program vázát.

Ezt a tréninget és a feladatokat nem véletlenül hallottuk és kaptuk, ugyanis legvégül megkértek bennünket, hogy akik éreznek magukban tettvágyat, azok a saját gyülekezetükben a megfelelő emberek segítségével hozzanak létre egy még nem létező programot.

Legvégül megfogalmaztuk, és aláírtuk a Záró Nyilatkozatot, amelyet bemutatnak majd a következő Zsinat ülésén.

Összegzésként nagyon jól éreztük magunkat, élményteljes program volt. Jó volt érezni a fiatalok összefogását, azt, ahogy bátorítanak minket a cselekvésre, és tudni, hogy a mi szavunk is fontos az egyházban.