Zárul a házasság hete

A 2020-as esztendő házasság heti rendezvényei a mai alkalommal gyülekezetünkben is lezárultak. Délelőtt folyamán a belvárosi gyülekezeti házban az Éger házaspár hirdette az Igét egymással karöltve, délután pedig a nőszövetség tagjainak szolgált Mihalináné Lipták Judit lelkésznő.

A délelőtti alkalom különlegessége volt a páros igehirdetés. Ahogy a házasságban igyekszik két ember megtalálni a hangsúlyt, úgy igyekeztek a szolgáló lelkészek megtalálni a hangsúlyt a prédikációban is. Nem csak a liturgia egyes elemei között váltotta egymás a házaspár, de a prédikáció során is szóltak mind a ketten. Isten vezetését, kiváló humorát a párválasztásban (mit képzelünk el mi és mit gondol el nekünk Ő), és a közös imádságot és bibliaolvasást emelték ki, mely után egy énekkel is szolgáltak a gyülekezet előtt.

A hét zárásaként nőszövetségi imaalkalmat tartottunk, ahol Mihalináné Lipták Judit lelkészasszony Abigail és Dávid történetén keresztül (1Sám 25) a békességet teremtő asszonyok felelősségéről beszélt. Az asszonyok felelőssége hatalmas a házassségban, családban, akár a munkahelyen is, hiszen szavuk, cselekedeteik nagyban befolyásolhatja a férfiak tetteit. Ahogyan Abigail elforditotta Dávid haragját férjéröl, Nábálról és békességet teremtett, úgy a mai asszonyok is sokat tehetnek azért, hogy családjukban békesség legyen.

Isten áldja meg a házasságban élőket és a házasságra készülőket!