Vakációs Bibliatábor III.

A Karantén helyzet ellenére, vagy éppen azért, nagyon örültünk, hogy végül lehetőség adódott arra, hogy 48 alsós gyermekkel harmadszorra is útjára indulhatott a Mezőtúri Református Egyházközség és a Mezőtúri Református Általános Iskola közös projektje, a Vakációs Bibliatábor.

A tábor június 15-19. között zajlott a Belvárosi Református Gyülekezeti Házban és az Általános Iskola termeiben, illetve udvarán. A tábor idén is a Titus Hitéleti Alapítvány „Kihívások a Piramisok földjén” címet viselő 5 leckés tábori anyagát vette alapul, melynek központi mondanivalója az volt, hogy Istennek terve van mindannyiunk életével, és velünk van a mélységekben és a magasságokban is!

A reggeli közös torna után a gyerekek a Bibliai Előadáson vettek részt, ami mindig közös énekléssel indult. A bibliai történeteket lelkészeink, vallástanár és teológus növendékeink mondták el a gyerekeknek. Az éneklésben a már jól összeszokott Református Ifjúsági Zenekar volt segítségünkre. A történet végét 13+1 kérdéses Totóval zártuk, amelynek eredményhirdetésére a hét utolsó napján, pénteken került sor. A történetek és az új ismeretanyag feldolgozása csoportokban, hitoktatóink – Csilla néni és Oti néni – segítségével történtek játékos formában, sok rajzolással és színezéssel. Ezúton is köszönjük az előadók, a zenekar és a hitoktatók segítségét!

Ebéd után a délutánok különböző, izgalmasabbnál, izgalmasabb elfoglaltságot tartalmaztak a gyermekek számára. Sütöttek mézes kalácsot, fűztek gyöngyöt, batikoltak pólót, színeztek, ragasztottak, íjászkodtak, és természetesen sokat fociztak, kosaraztak, játszótereztek.

A tábor zárásaként mindenki kapott egy kis ajándékot, illetve az egész hetes totó eredményhirdetésére is sor került. Gratulálunk a nyerteseknek:

1-2. osztályos korcsoport:

• helyezett: Szegedi Boglárka
  • helyezett: Molnár Helga
  • helyezett: Csató Letícia
  • helyezett: Beregszászi Lili és Kádár Lotti
  • helyezett: Farkas Niki és Gonda Réka
  • helyezettek: Geszti Hanna, Pályi Lili és Major Noémi

3-4. osztályos korcsoport:

• helyezettek: Mihalina Marcell, Kiss István, Nagy Milán, Molnár Kinga
  • helyezett: Uzsoki Léna
  • helyezettek: Szabó Dániel és Máté Botond

Köszönjük a tábor mögött álló szervező munkát Molnár Ancsa tanítónéninek, a segítséget az általános iskola tanítóinak. A dicsőség pedig most is egyedül az élő Istené!