Tavaszi ifjúsági istentiszteletek

A téli időszak után, amikor kinyílt a természet, ismét elérkezett az idő, hogy megszólítva a fiatalokat meghívjuk őket alkalmainkra, hogy ifjúsági énekek kíséretében a gyülekezettel együtt legyünk Isten közelében!

Március 19-én és április 9-én, virágvasárnap vártuk a fiatalokat. A márciusi alkalmat Mihalina László lelkészelnök tartotta az 1Sám 13, 9-11 és az 1Sám 15, 22-26 alapján – Saul vétkéről, a helytelen módon bemutatott áldozatról, és a mi helytelen cselekedeteinkről. A virágvasárnapi alkalmat pedig Mihalináné Lipták Judit tartotta a Zsolt 42 és a Mt 14, 22-33 alapján, melyből az első Dávid imádsága, a másik pedig az a történet, amikor Jézus a tengeren jár és Péter is kiszáll, hogy megtegye a Jézus felé vezető utat. Szólt ez a mi gyengeségeinkről és arról, hogy keresztyénként bármit teszünk, csak Isten segítségével tudjuk megtenni – csak emberi erőfeszítés kevés!

Mindkét alkalommal szolgált az ifjúsági zenekar, akik segítségével régi és új ifjúsági énekeket énekelhettünk, illetve tanulhattunk. A virágvasárnapi istentiszteleten való szolgálatáért hálásak vagyunk Berec Katalinnak, aki igét olvasott és imádkozott a gyülekezet előtt!

Ifjúsági istentiszteleteink folytatódnak a következő hónapokban: a legközelebbi alkalom május 21-én lesz, amikor ifjúsági napot tartunk. Ez azt jelenti, hogy a gyermekeket nem csak istentiszteleti keretben várjuk, hanem az alkalom után játékos versenyeken is részt vehetnek majd! Oda is várunk majd nagy szeretettel mindenkit!