Szeretethíd 10 éve

A Magyar Református Szeretetszolgálat idén 10. alkalommal rendezte meg Szeretethíd nevű akcióját, melynek lényege az évek során mit sem változott: az egyház és a társadalom között hidat képezni, bevonva a hétköznap emberét az egyház életébe akár azzal, hogy a környezetet, ahol élünk, szebbé tesszük.

Galériához kattintson a képre!

Idén négy csoport indult útnak, hogy mások segítségére legyenek. Két csoport a középiskolások közül A Szendy, illetve a Bakos otthonokba indult el, hogy az idősek számára játékos foglalkozást, illetve kikapcsolódó foglalkozást tartsanak. Egy fiúkból álló csapat a felsőrészi temetőt vette célba, hogy a tanársírokat megtisztítsák, környezetüket rendbe tegyék. Egy negyedik csoport pedig az újvárosi templomba, illetve annak kertjébe tartott, hogy a templomkertben található szemetet összeszedje. A csapat másik része a templom padjai takarította le, törölték át bútorápolóval, jó illatot hagyva maguk után, melyet jó reménység szerint a vasárnapi gyülekezet még érezni fog.

Köszönjük a résztvevők áldozatkészségét, remélhetőleg jövőre is találkozunk majd egymással, hogy a Szeretethíd második évtizedét megnyithassuk!