Reformáció 500 istentisztelet – Budapest

Közös megemlékezést tartottak a protestáns egyházak a reformáció 500. évfordulóján a Papp László Sportarénában. A megemlékezés istentisztelettel kezdődött, amelyen részt vettek gyülekezetünk tagjai is, és megtiszteltetés volt kórustagjaink számára, hogy az egyesített 300 fős énekkarban énekelhettünk.

„A hívek egész élete bűnbánatra megtérés legyen” – hangsúlyozta Gáncs Péter evangélikus elnök-püspök lelki ráhangolásában. Ezután a Heidelbergi Káté üzenetét Fekete Károly, a Tiszántúli Református Egyházkerület püspöke közvetítette.

„Az igaz ember pedig hitből fog élni” (Rm 1,16-17) igeszakasz alapján hirdetett Igét Steinbach József református püspök, a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának elnöke.

Ezután Fabiny Tamás evangélikus püspök, Papp János baptista egyházelnök, Pataky Albert pünkösdi egyházelnök közös hitvallást mondtak az Atyáról, a Fiúról és a Szentlélekről. Majd utána imádságot mondott Csomós József tiszáninneni református püspök, és hálaadást tartott Bogárdi Szabó István, a MRE zsinatának lelkészi elnöke.

Az istentisztelet végén Kató Béla erdélyi református püspök, Szemerei János evangélikus püspök és Fazekas László szlovákiai (felvidéki) református püspök áldást mondott az egybegyűltekre.