Refo500 kiállítás Szolnokon

A szolnoki Damjanich Múzeum által szervezett Reformáció500 kiállítást tekinthette meg a gyülekezet egy része 2017. július 5-én.

Tudjuk-e, hogy milyen kincseink vannak a megyében a reformáció 500 éves múltjából? Milyen hagyományok éltek és élnek a mai napig a gyülekezetekben, melyek különlegessé tehetnek egy-egy közösséget? Hiába itt élünk, egymástól nem is olyan messze, mégis oly keveset tudunk egymásról. Hogy kicsit visszatekintsünk, megismerjünk, esetleg visszaemlékezzünk, a gyülekezet néhány tagjának lehetősége nyílt arra, hogy a szolnoki Damjanich Múzeum kiállítását megtekinthesse.

Kattintásra galéria nyílik

Egy maroknyi csapat gyűlt össze a felhívásra, de örültünk, hogy ennyien is elindultunk. Szép, napos időben érkeztünk meg Szolnokra, már a reggeli órákban is nagy meleg volt, így jól esett bemenni a zsinagógából átalakított Galériába, ahol Jász-Nagykun-Szolnok megyéből gyűjtöttek össze értékesebbnél értékesebb (számunkra mindenképpen) tárgyat, emléket, öltözetet.

Kattintásra galéria nyílik

Nagy örömünkre hamar megtaláltuk a mezőtúri különlegességeket, kerámiákat, edényeket, fényképeket, valamint az iskolatörténeti múzeumból kölcsönzött régi iskolapadokat és egyéb kellékeket. Érdeklődve jártuk végig a galériát más gyülekezetek emlékképeit nézegetve, majd látogatásunk végeztével élményképekkel telve térhettünk haza.