Pünkösdi matematika

Az idei Pünkösdi konfirmációs istentisztelet második része – maga a konfirmáció – ugyanúgy kezdődött, mint ahogyan az elmúlt években mindig: számokban összegeztük, hogy mennyien is vannak azok, akik fogadalmat tesznek a gyülekezet előtt. Idén 34 fiú, 33 lány, összesen 67 konfirmandus állt szép rendben az újvárosi templom padjaiban, akikből 55 fiatal felnőttkeresztségben is részesült.

Minden esztendőben hangsúlyozzuk, hogy ez az alkalom a gyülekezet életére nézve életfontosságú esemény, hiszen a fiatalok között végzett magvetés eredménye lehet majd a jövő gyülekezete. Ami pedig kiváltképp megható és örömteljes volt az idei konfirmáció után, hogy a gyermekek családjaikkal együtt boldogan és büszkén fényképezkedtek, hogy majd ezeket a képeket a világhálón is viszont láthassuk. Jó volt látni, hogy a templom főhajója megtelt a gyülekezet tagjaival és a rokonokkal, családtagokkal és természetesen a barátokkal, akik a barátokat, osztálytársakat örömmel fényképezték a keresztelés, konfirmáció alatt is.

A vasárnapi igehirdetés szolgálatát nt. Mihalina László, a hétfői szolgálatot pedig nt. Mihalináné Lipták Judit végezte. A hétfői alkalom pedig azért volt különleges, mert egyrészt a Református Felnőttkórus szolgált három pünkösdi énekkel, másrészt pedig – ahogyan ilyenkor szokás – szeretetvendégségre vártak minden jelenlevőt az alkalom után. Köszönet a szorgos kezeknek, akik erre az alkomra is finom süteményekkel készültek!

Az ilyen alkalmak, mint a pünkösdi, mindig újra reménységet gyújtanak a szívekbe, hogy ahogyan mintegy kétezer évvel ezelőtt Isten Szentlelke késszé tette az embereket arra, hogy megkeresztelkedve megvallják a hitüket és keresztyénné, Krisztus követővé legyenek, ma is vannak olyanok, akik akár gyermek, akár felnőtt fejjel oda álljanak és megvallják: Hiszem, hogy Jézus Krisztus az Isten Fia!

Az első Pünkösdkor Jeruzsálemben háromezren voltak – itt még kissé messze vagyunk ettől a számtól. De a hitünk nagy – az Isteni matematika szerint pedig ez pontosan elég mindenre! Áldott Pünkösdöt!