Konfirmandus csendesnap

„…együtt nyerjünk vigasztalást nálatok egymás hite által, a tietek és az enyém által.” (Róm 1, 12) – Mihalináné Lipták Judit lelkészasszony ezzel az igével köszöntötte a fiatalokat és nyitotta meg a konfirmációra készülők számára szervezett csendesnapot. Először vehettek részt ilyen napon a konfirmandusok, akik így áhítattal, énekléssel, előadással, valamint a templomban próbával készültek a pünkösdi alkalomra.

A kezdő igei gondolatok után Kovács Tibor körösladányi lelkipásztor előadása következett, melyben igyekezett bemutatni az egyházat, magunkat, egyházhoz és Istenhez fűződő viszonyunkat kicsit másképp, mint általában megszokhattuk. Ehhez gondolkodtató képeket, videókat hozott – ezúton is köszönjük neki, hogy eljött és közöttünk volt.

Rövid szünet után viszont helyszínt váltott a csapat, hiszen egy nagy sétával az újvárosi templomba mentek, ahol idén a konfrmációi fogadalomtétel lesz – tekintettel arra, hogy a belvárosi templom felújítási munkálatai már elkezdődtek. Itt megnézhették a helyszínt, elpróbálhatták, hogyan is lesz majd május 20-án az istentisztelet menete.

Galériához kattintson ide!

Ismét különleges alkalomnak ígérkezik a pünkösdi konfirmációi istentisztelet – jöjjünk el, legyünk imádságos résztvevői a fiatalok bizonyságtételének és közös imádságban hordozzuk szavaikat, ígéretüket, Istennel és gyülekezettel való kapcsolatukat, egész életüket! Találkozzunk egymással és velük május 20-án 9 órakor az újvárosi templomban!