Konfirmáció 2017.

Június eleje idén nem csak a nyár kezdete volt a keresztyén gyülekezetek számára, hanem a Pünkösd ünneplése, mely számunkra nem csak a Szentlélek eljövetelének örömünnepe volt, hanem a konfirmandusok fogadalomételének ünnepélyes alkalma is.

Ebben az esztendőben 70 konfirmandus készülődött arra, hogy a vasárnap 10 órai istentiszteleten fogadalmat tegyen a Szentháromság Isten mellett, és hogy először vegyen úrvacsorát a gyülekezet közösségében. Amint elhallgattak a belvárosi templom harangjai, izgatottan vonultak be a számukra fenntartott helyre, ahol először egy gyermekkeresztségnek örülhettünk együtt, majd az igehirdetés szolgálatát Mihalina László lelkészelnök végezte, aki Szentlélek kitöltetésének örömüzenetét olvasta fel az ApCsel 2-ből.

Ezután következett a konfirmandusok keresztelkedése és a fogadalomtétel, végül az úrvacsoravétel.

Ez az alkalom azonban még egy különlegességgel szolgált a jelen levőknek, hiszen a presbiterválasztás előkészületeként megválasztott jelölőbizottság tagjai tették le az ünnepélyes fogadalmat.

Pünkösd másodnapján újvároson vehettek részt a gyülekezet tagjai úrvacsorával egybekötött istentiszteleti alkalmon, amely után szeretetvendégségre volt hivatalos mindenki a parókián és annak udvarán.