2016. november 13-án délelőtt 10 órakor iskolás gyermekek és szüleik, nagyszüleik töltötték meg a Belvárosi Református Nagytemplom padsorait. Hagyományos, minden hónapban megtartott családi istentiszteletre gyülekeztek a Mezőtúri Református Kollégium Általános Iskolájának tanulói családjukkal együtt.

Az igehirdetés szolgálatát Éger Ádám lelkész-vallástanár tartotta a Lukács evangéliuma 12, 22kk és a Máté evangéliuma 6, 11 alapján az aggodalmaskodásról és az Isten gondoskodó szeretetéről. Színvonalas műsorral a 2. b osztályos gyerekek szolgáltak, melynek témája az ősz volt. Jó volt hallani és látni, hogy milyen lelkesen mondták a verseket, gyönyörűen énekeltek, hálát adván Istennek az őszért, a mindennapokért, a családjukért, az iskolájukért, a hazájukért. Köszönet ezért a felkészítő pedagógusoknak: Albertné Seres Otília és Tornyi Anna tanítónőknek, valamint Seres Attiláné karnagynak.

" frameborder="0" allowfullscreen>