Kiosztották a Nagykunsági Egyházmegye Diakóniai díját

„Szolgáljatok az Úrnak örömmel” – írja a 100. zsoltár írója. A szolgálat pedig nagyon sokrétű lehet, de egyik legfontosabb terület az elesettek, az idősek gondozása. A Nagykunsági Református Egyházmegye vezetősége ezért minden esztendőben kiosztja Diakóniai díját, melyet ebben az esztendőben Fodor-Csipes Anikó tiszaszentimrei lelkésznő mellett Kovács Anett Beáta, a Mezőtúri Református Idősek Otthona igazgatónője kapott meg.

A Nagykunsági Egyházmegye közgyűlésének – melyet főtiszteletű dr. Fekete Károly püspök úr nyitott meg igei szolgálattal – egyik pontja a díjak átadása volt. Szabó József, a Nagykunsági Egyházmegye lelkészi főjegyzője méltatta Kovács Anett Beáta igazgató asszonyt, és egy rövid szakmai életút elmondása után püspök urat, nagytiszteletű Koncz Tibor esperes urat, valamint Szentesi Lajos egyházmegyei főgondnokot kérte meg arra, hogy a díjat átadják.

Galéria megtekintéséhez kattintson a képre!

Az igazgatónőnek természetesen a jelen levő mezőtúri gyülekezeti küldöttség is gratulált, miután a díj kiosztásra került, így az idősek otthona részéről Nagy Dánielné intézményi lelkészasszony, valamint Berec Lajosné presbiterasszony, a gyülekezet részéről pedig nagytiszteletű Mihalina László lelkészelnök mellett Bányainé Nagy Mária főgondnok asszony adta át áldáskívánását.

Kovács Anett Beáta az évek alatt bizonyított magas fokú felkészültsége, szakmai tekintélye alapján kapta meg a Nagykunsági Református Egyházmegye Diakóniai díját. Isten áldja meg további áldozatkész szolgálatát városunkban, gyülekezetünkben!