Jövel, Szentlélek Úr Isten

A húsvéti otthoni úrvacsora után Pünkösd ünnepén végre összegyülekezhettek a gyülekezetek szerte az országban, így Mezőtúron is. Ugyan ezen az ünnepen a konfirmáció, ami szokás szerint ilyenkor volt az elmúlt években, most későbbi időpontra tevődött át, az úrvacsora a megfelelő intézkedések mellett a szokott rendben lezajlott.

Mégpedig úgy, ahogyan szokott lenni: vasárnap délelőtt 10 órakor a belvárosi református templomban gyülekezhettek a mezőtúri reformátusok, hogy Mihalina László lelkészelnök prédikációját követően az úrasztalához járuljanak.

Pünkösd hétfőn az újvárosi református templomban volt – szintén úrvacsorával egybekötött – istentisztelet, melyen Égerné Tamás Annamária lelkésznő szolgált. Különlegessége volt ennek az alkalomnak, hogy bár a gyermekek konformációjának nem, egy felnőttkonfirmációnak mégis örülhettek gyülekezetük tagjai.

Néhány évvel ezelőtt 99 konfirmandus fogadalomtételének lehettünk tanúi – most a százas számhoz hiányzó egy is megkerült.