Isten mindenütt jelen van

A fenti címet is kaphatta volna az az igei szolgálat, amelyen Beder Imre, a kézdivásárhelyi református lelkipásztor szolgált a túri gyülekezetben 2019. szeptember 22-én a belvárosi nagytemplomban.

Évek óta szokás immáron, hogy hol a mezőtúri gyülekezet küldöttsége utazik ki Kézdivásárhelyre, hol pedig az ottani szolgálattevő érkezik el hozzánk, hogy színesítse az istentiszteleteket, és hozza be a maga szokásait, hitélményeit, gyülekezeteik köszöntését.

A kézdi-orbai egyházmegye szolgáló közössége küldöttsége idén is elérkezett a Nagykunkságba, Beder Imre nagytiszteletű Úr pedig Mezőtúrra állandó kísérője, felesége társaságában. Idén a 139. zsoltár szavait, annak üzenetét hozta el ajándékba gyülekezetünknek a lelkipásztor, ahol gyülekezetünk tagjai, az intézmények dolgozói, valamint a diákjaink egy kis csoportja fogadta őket nagy szeretettel.

Isten felénk mindenre kiterjedő figyelme volt az igehirdetés témája, amikor is személyes élményeket, mélységeket és magasságokat, abban Isten jelenvalóságát ismerhettük meg. Az alkalom egy presbiteri közösséggel zárult, amelyen valóban megérezhettük a kötetlen beszélgetések során, hogy Isten valóban mindenütt jelen van.

Innen is köszönjük a látogatást és ígérjük: amint lehet, mi is megyünk, hogy ezt a találkozást, ezt az élményt ott, a Kárpátok szélénél, a végváraknál is átélhessük! Őrizzen meg bennünket a kegyelmes és mindenható Isten!