Hálát adok az életért – anyák napja

Amióta Isten megteremtette az első nőt a Földön férje oldalbordájából, azóta adhat hálát a társadalom az élet ajándékáért, amely a hölgyek által lehetséges.

Éva, héberül Havva, a név jelentése az, hogy élet. Isten a nőknek adta azt az ajándékot, hogy életet adhatnak a Földre. És ezért az ajándékért adhatunk hálát minden esztendőben mi, gyermekek. Hálát az édesanyákért, nagymamákért. Így tettek a gyermekek az intézményekben és a gyülekezetben, ahol műsorokkal kedveskedtek az édesanyáknak, nagymamáknak és az idősek otthonában azoknak, akiket talán már nem látogat senki.

A hallgatóság pedig sokszor könnyes szemmel hallgatta végig a gyermekek verseit, köszöntőit és énekeit. Meghatódott tekintetek és örömkönnyes szemek bizonyították, mekkora szeretet lakozik nem csak a gyerekekben szüleik iránt, hanem a szülőkben a gyermekeik iránt. Hálásak vagyunk Istennek ezekért a pillanatokért, és hálásak voltak azok is, akik az alkalmakon vehettek részt. Az óvodában május 8-10. között a három csoport köszöntötte az édesanyákat, nagymamákat, a Szendy Otthonba május 8-án, a Bakos Otthonba május 9-én érkeztek gyermekek az idősekhez. A Belvárosi Templomban május 7-én és 14-én ünnepelhettek édesanyák és gyermekek. A Nőszövetségben is külön köszöntötték a jelen levő hölgyeket a gyermekek az újvárosi Gyülekezeti Nagyteremben.

Élet – nagy ajándéka ez Istennek, és ajándékai a gyermekeknek az életet adó édesanyák. Isten éltesse őket sokáig egészségben és boldogságban életük ajándékai, a gyermekek mellett!