Gyülekezeti kirándulás Nagyszalontán

2018. október 31-én a reformáció ünnepén gyülekezeti kiránduláson vettünk részt Nagyszalontán.

A város híres szülötte Arany János, akit a református templomban kereszteltek meg. A Csonka toronyban lévő Arany János kiállítást Darvasi Zoltán igazgató tárlatvezetésével tekintettük meg. A közös kép elkészülte után Bondár Eszter testvérünk tolmácsolásában meghallgattuk Arany János: Fiamnak című versét. Igazgató úr idegenvezetésével megismertük a város református templomát, nevezetes épületeit és szobrait.

Délután istentiszteleten vettünk részt. A szolgálatot Mihalináné Lipták Judit lelkésznő végezte, az Igét Zoltán Ferenc és Dr. Tóth István presbitereink olvasták fel. Marczi Ernő kántor-karnagy orgonakíséretével a Mezőtúri Református Felnőttkórus három éneket adott elő. Istentisztelet után szeretetvendégségen vettünk részt, ahol kötetlen beszélgetés keretében ismerhettük meg a város reformátusainak életét.