Gyülekezeti kirándulás Debrecenben

A Reformáció 502. évfordulója alkalmából gyülekezetünk kis csoportja látogatta meg a „Kálvinista Rómát”, Debrecen városát. A Debreceni Református Nagytemplom számtalan látnivalót és kiállítást kínál azonkívül, hogy a templomtér maga is lélegzetelállító és gyönyörű. Megtekintettük a Kossuth relikviákat, a toronyban található bibliai makett-kiállítást, a híres „Rákóczi Harangot” a keleti toronyban, a Péchy Mihály eredetileg megálmodott kerek templom makettjét, és végignéztünk a Piac téren és Kossuth utcán a templom tetején acélból kiépített panorámajárdáról.

A Református Kollégiumhoz vezető úton, az Emlékkertben Bocskai István szobrát láttuk, a gályarabok és a Reformáció 500 éves évfordulójára készült Emlékművet. A Református Kollégiumban az Iskolatörténeti és Egyháztörténeti Kiállításon sétáltunk végig, majd a freskókkal díszített lépcsőházon keresztül a 600.000 kötetes Nagykönyvtárat csodáltuk meg. Végül a Kántus 280. évfordulójára készült kiállítást tekintettük meg a Nemzeti Emlékhellyé nyilvánított Kollégiumi imaterem, másnéven „Oratórium” folyosóján és természetesen magát az Oratóriumot is.

A nap méltó zárása volt a 17 órától kezdődő Reformációs Istentisztelet a Református Nagytemplomban a Protestáns Egyesített Kórus fellépésével. Hála legyen Istennek egyháza folyamatos megújításáért. Semper Reformanda!