Gyomaendrődi látogatás

A Mezőtúri Református Egyházközség Szendy Pál Idősek Otthona lakóival, június 20-án ellátogattunk a Gyomaendrődön található Református Szeretetotthonba. Mindig is érdeklődtek lakóink az iránt, hogy hogyan élnek más településen, szintén református fenntartású intézményben, korosztálybeli társaik.

A Mezőtúrtól alig 20 kilométerre fekvő Gyomaendrődön, a Fő utcán található, a Gyomai Református Szeretetotthon. Fenntartója, a Gyomai Református Egyházközség, amelynek lelkipásztora Nt. Papp Tamás. A Nagytiszteletű úrral történő telefonbeszélgetések alkalmával, – amikor is leegyeztettem látogatásunkat – már érezhető volt az a testvéri szeretet és a pozitív hozzáállás, amelyet személyesen is megtapasztalhattunk érkezésünkkor. Magyariné Károlyi Andrea gazdasági vezető fogadott bennünket, majd bemutatta a Szeretetotthont. Betekinthettünk lakószobákba, közösségi helyiségekbe, foglalkoztatóba majd pedig az imateremben ültünk le beszélgetni az ott élő idősekkel és a munkatársakkal. Megtudtuk, hogy 1996 óta működik a Szeretetotthon, mely összesen 33 fő részére biztosít ápolást-gondozást. A lakószobák egy és két ágyasak, igényesen, az idősek életkori sajátosságainak megfelelően kialakítottak. Az imaterem, amely megfelelő teret biztosít a hitélet gyakorlására, pár éve került kialakításra. A csodálatos fa mennyezet, az erezett nyílászárók, a szépen fehérre festett falak mind-mind hozzájárulnak ahhoz, hogy a megfáradt idősek méltó helyen vehessenek részt egy-egy istentiszteleten, bibliaórán vagy imaalkalmon, amely elengedhetetlen egy egyházi fenntartású otthonban.

A beszélgetést követően az udvart is körbejártuk, amely nagyon szép és gondozott. Miután elköszöntünk a Szeretetotthon lakóitól és dolgozóitól, finom ebédet fogyasztottunk el egy helyi étteremben. Majd jóllakottan, kissé elfáradva, de élményekkel telve tértünk haza idős lakóinkkal és bízunk benne hogy egy jó, testvéri kapcsolat vette kezdetét a mai nap.

Ezúton is szeretnénk megköszönni Nt. Papp Tamás lelkipásztornak és Magyariné Károlyi Andrea gazdasági vezetőnek, hogy lehetőséget biztosítottak számunkra, hogy megismerhettük a Gyomai Református Szeretetotthont. Reméljük hogy hamarosan mi is fogadhatjuk őket a Mezőtúr Református Egyházközség Idősek Otthonában. Gratulálunk nekik és munkatársaiknak, hogy egy jól működő és szépen karbantartott diakóniai intézményt működtetnek! További életükre, munkájukra Isten gazdag áldását kérjük!