Gyermekkórusunk jutalomkirándulása

A Mezőtúri Református Gyermekkórus alsó tagozatosai 2019. augusztus 28-án jutalomkiránduláson vehettek részt az elmúlt tanév szolgálataiért.

Debrecenbe érkezve először a Református Nagytemplomot látogattuk meg, ahol tárlatvezetésen vettünk részt. Megnéztük a templom kiállítási tárgyait: a vizsolyi Biblia egy példányát, Kossuth Lajos székét, a korhű bibliai helyszíneket maketteken, a korabeli óraszerkezetet, végül a templom két tornya közötti panorámajárdára mentünk ki, amely a belváros legmagasabb szabadtéri kilátója. A nagytemplomi túrát követően a Református Kollégium megújult belső udvarát és Iskolatörténeti kiállítását tekintettük meg. A gyerekek egy rövidfilm erejéig beülhettek a korabeli iskolai padokba. Délben – útba ejtve az Emlékkertben található Reformáció 500 emlékművet – visszamentünk a Nagytemplomba, és meghallgattuk a szezonzáró orgonakoncertet, amelyen Csorba Gergő, a templom orgonistája játszott. A félórás hangverseny végén a diákok megcsodálhatták a 4258 sípos orgona teljes hangerejét is!

Ennyi látvány és zene után nem csoda, hogy megéheztünk. Először egy belvárosi cukrászdában fagyiztunk, majd busszal kimentünk Debrecen egyik legszebb részére, a Nagyerdőre, ahol az ebédünket fogyasztottuk el. Egy órát töltöttünk az „Ötholdas Pagony” nevű hatalmas parkban, ami egy igazi játékbirodalom többféle csúszdával, hintákkal, várakkal, mászófalakkal, tárcsás pályával és – amit a gyereket a legjobban élveztek – lengő libikókával. A játszótéri élmények után hazaindultunk.

Köszönöm kísérőinknek, hogy vigyáztak a kirándulók testi épségére. Az útiköltséget, a belépőket és a fagyizást a Mezőtúri Református Egyházközség fedezte. A hazaúton megkérdeztem a gyerekeket: várják-e a következő kóruspróbát? Mosolyogva felelték, hogy alig várják, mert annyira jó volt együtt tölteni a napot. Látszott, hogy a nyári szünetben hiányoztak egymásnak, és hogy ez a csapat az elmúlt egy-két évben nagyszerű közösséggé vált. Ez a közös próbáknak, szolgálatoknak és az olyan kirándulásoknak köszönhető, mint ez a mostani is volt. Hála érte!

Marczi Ernő karnagy