„Érted is, amit olvasol?”

Bibliavasárnap és ökumenikus világimanap alkalmából gyülekezhettek össze a gyülekezet tagjai most vasárnap és az Ige alapján kerestük a választ a saját életünkre és a Szentírásra vonatkozóan: értjük-e, amit olvasunk?

A galéria megtekintéséhez kattintson ide

Vasárnapi istentiszteleteink két helyszínén két élménnyel gazdagodhattunk: egyrészt az újvárosi istentiszteleten jobban kidomborodott a bibliavasárnap üzenete, amikor Patkós Linett gimnazista diákunk görögül olvasta fel az Igét az Apostolok Cselekedetei 8. részéből, az etióp kincstárnok történetét. De hogy magyarul is halljuk, Lukács Ágota Braille-írásból olvasta fel ugyanezt a szakaszt, lévén ő így látja a betűket. Mindkét igeolvasási szolgálat nagyon megindító és örök élmény maradt a résztvevőknek.

A belvárosi istentiszteleten levők is ízelítőt kaptak a görög nyelv szépségéből, bár itt csak a fenti Ige hangzott el görögül: „érted is, amit olvasol?” Az igehirdetés szolgálata után viszont az ökumenikus világimanap alkalmából asszonytestvérek imádkoztak a gyülekezet előtt, erősítve összetartozásunkat a világ keresztyénjeivel.