Egyházkerületi Nőszövetségi Konferencia 2018.

„Maga pedig a békesség Istene szenteljen meg titeket teljesen.” (1Thessz. 5:23) Idén ez az igeszakasz került annak a meghívónak a tetejére, amely a Tiszántúli Református Nőszövetség XXV. Kerületi Konferenciájára hívogatott Debrecenbe, a Nagytemplomba. A bejáratnál ugyanezt az igét kaptuk a kezünkbe könyvjelzőként.

A találkozót Dr. Fekete Károly a Tiszántúli Református Egyházkerület püspöke nyitotta meg istentisztelettel, majd Dr. Gaál Botondné dr. Czeglédy Mária, a Tiszántúli Református Egyházkerület Nőszövetségének elnöke köszöntötte a közelebbről és távolabbról érkezett nőszövetségi tagokat.

Énektanulás után Dr. Komlósi Piroska szakpszichológus, kiképző családterapeuta előadását hallgathattuk meg a „Hogyan kezeljük a családunkban jelentkező konfliktusokat? címmel, majd Nagy Zita bizonyságtétele következett, aki a „Reformáció gyermekei” nagykövete Kárpátalján.

Ebéd után közös fotóra került sor a Nagytemplom lépcsőjén, és a nap folytatása képen megismerkedhettünk az új egyházmegyei összekötőkkel, akiket Dr. Feketéné Kavisánszky Györgyi mutatott be az összegyűlteknek.

Zárásképpen Gilicze Andrásné titkár, köszöntötte a 15-20-25 éve és a frissen alakult nőszövetségeket, és biztatott mindenkit a jó példával való elöljárásra, a nőszövetség és ezen keresztül Krisztus megmutatására a környezetében, gyülekezetében.

Mezőtúrról 6-an képviseltük a helyi Református Nőszövetséget, és mindannyiunk nevében bizton állíthatom, nem bántuk meg ezt a képviseletet. A konferencia sok kedves találkozást, új ismeretséget, vidám pillanatokat, felemelő közös énekléseket, sok új információt és az összetartozás érzését közvetítette felénk. Istené legyen a hála ezért a napért, a köszönet pedig a szervezőknek.

Jövőre, újra, ugyanitt, ugyanekkor!
Mihalináné Lipták Judit
Nőszövetség Elnöke