Egyetemes imahét 2020.

Amennyiben az Apostolok cselekedeteiről írott könyvet végigolvassuk, úgy a legvégén egy nagy vészhelyzet és egy csodálatos megmenülés történetét olvashatjuk Pálról és útitársairól. Málta szigetén sikerül egy vihar és egy hajótörés után a partra úszniuk, ahol a helyiek fogadják be őket, Pál pedig minden bizonnyal minden lehetséges időpontban beszélt nekik Krisztusról. A máltai keresztyének a maguk megtérését adták közre az egész világ keresztyénei között.

Vasárnaptól vasárnapig szólt ismét az Ige a római katolikus, az evangélikus, a református templomokban és a Szendy Idősek Otthonában. Az imanyolcad nyolc estéjén a helyi gyülekezetek szolgálói hirdették az Igét a máltai események egyes részletei alapján. Halottunk így az elindulás veszélyeiről, a viharról, a csomagok kidobálásáról, Isten ígéretéről, a megmenekülés körülményeiről, a máltaiak vendégszeretetéről, és végül a hitük kibontakozásáról.

Az alkalmakról készült fényképeket az alábbi képre kattintva érheti el, valamint lentebb görgetve megtalálja az alkalmak felvételeit is!