Egyetemes imahét 2017.

Ahogy minden esztendőben lenni szokott, úgy idén is megszervezésre került az egyetemes imahét. Római katolikus, evangélikus és református hívek gyülekezhettek egybe egy héten keresztül Isten igéje mellett.

A 2017-es év igei alapja a 2Kor 5, 16kk volt.

„Úgyhogy mi mostantól fogva senkit nem ismerünk test szerint: ha ismertük is Krisztust test szerint, most már őt sem így ismerjük. Ezért ha valaki Krisztusban van, új teremtés az: a régi elmúlt, és íme: új jött létre. Mindez pedig Istentől van, aki megbékéltetett minket önmagával Krisztus által, és nekünk adta a békéltetés szolgálatát. Isten ugyanis Krisztusban megbékéltette a világot önmagával, úgyhogy nem tulajdonította nekik vétkeiket, és ránk bízta a békéltetés igéjét. Tehát Krisztusért járva követségben, mintha Isten kérne általunk: Krisztusért kérünk, béküljetek meg Istennel! Mert azt, aki nem ismert bűnt, bűnné tette értünk, hogy mi Isten igazsága legyünk őbenne.”

Az idei imahét témáját a német keresztyének állították össze, ahol most különösképpen fontos téma lesz az egyház fél évezreddel ezelőtti megújulása, a reformáció. Az erre való utalást a hét szolgálatai között is hallhattuk, még a záró alkalmon Ondavay Tibor római katolikus főesperes is kiemelte ezen eseményt.