Egy tartalmas reformáció havi vasárnap

2021. október 17-én a Mezőtúri Református Egyházközség Presbitériuma egyházmegyei konferencián vett részt Törökszentmiklóson, ahol az istentisztelet után iskolánk egyik tanára mutatta be előadásában a Reformáció irodalomtörténeti jelentőségét korabeli verseken keresztül és még az egyik költeményt megzenésítve is előadta.

Mindeközben a Mezőtúr-Belvárosi Nagytemplomban ifjúsági istentiszteleten vett részt a gyülekezetünk és fiataljaink, ahol az Ifjúsági zenekar szolgált és a Nőszövetség szeretetvendégséggel fogadta a gyerekeket.

A nap ezzel azonban még nem ért véget, ugyanis este Budapesten, az Uránia Filmszínházban a Reformáció Gálán vártak bennünket fellépőként. A Mezőtúri Református Ifjúsági és Felnőttkórus énekelt a nagyközönségnek, amit öregdiákjaink szavalatai színesítettek.

Istennek legyen hála a sokféle szolgálati lehetőségért!