Egy kicsit másképp… – Anyák napja 2021.

Mostanában sokszor halljuk és fogalmazzuk meg életünk eseményeire nézve ezt a gondolatot, amit a Covid-19 parancsolt ki belőlünk. Eképpen egy kicsit másképp ünnepeltük a Mezőtúri Református Gyülekezetben az idei Anyák napját. Hozzászoktunk a sűrűn megtelt padokhoz, a szépen kiöltözött és könnyező édesanyákhoz az első padokban és a kissé izguló, olykor el-elcsukló hangon elmondott szebbnél-szebb anyák napi versekhez, köszöntőkhöz, a virágözönhöz, nem beszélve a Gyermekkórus mindenkit megérintő szolgálatához. Nos, idén a járvány ezt az élményt is elvette tőlünk, ám adott helyette többet, mint egy ével ezelőtt. Adott egy nyitott templomot, a szószékről hangzó és szabadon hallgatható Isten Igéjét és adott 2 kisgyermeket, akik most 2 gyönyörű versükkel képviselték mindazt, amit a fentebb leírtak szoktak összefoglalni és elmondani az édesanyáknak és számunkra. Erdős Alen és Csípes Emma 1.b osztályos tanulókat Molnárné Patkós Erika tanítónő készítette fel, és méltán mondhatjuk, hogy a szeretet üzenet minden milyen köntösbe van öltöztetve szívtől szívig ér és megmelenget mindannyiunkat.

Köszönjük a tantónéninek, és a 2 gyerkőcnek, hogy felvállalták ezt az ügyet és megörvendeztettek mindannyiunkat 2021. Anyák napja alkalmából.