Augusztus 20. az egyházközségben és intézményeiben

A Mezőtúri Református Egyházközség Idősek Otthonában ez évben is méltóképpen emlékeztünk meg az államalapításról és az újkenyér ünnepéről.

A „Bíró Kálmánné Bakos Ilona” Idősek Otthonában Kovács Anett Beáta intézményvezető megnyitóját követően, Mihalina László lelkészelnök igei köszöntése következett, majd pedig Herczeg Zsolt polgármester és Szűcs Dániel városi képviselő mondták el ünnepi gondolataikat.

Az Idősek Otthona szociális és mentálhigiénés csoportjának tagjai és intézményünkből három lakó ünnepi műsort adott elő. Ezt követően Herczeg Zsolt polgármester a nemzeti szalaggal átkötött kenyeret megszegte, amelyet minden jelenlévő megkóstolt.

A Szendy Pál Református Idősek Otthonában az intézményvezető köszöntője hangzott el, Mihalina László lelkészelnök igei köszöntését követően Herczeg Zsolt mondta el ünnepi gondolatait. Polgármester úr a nemzeti színű szalaggal átkötött kenyeret megszegte, amit minden jelenlévő jóízűen elfogyasztott. Az ünnepségeinket Batta Attila Viktor alpolgármester is megtisztelte jelenlétével.

Augusztus 20-án délelőtt istentiszteletet tartottunk, és az egyházközség képviseletében a városi ünnepségen is részt vettünk, az újkenyér megáldásra került.